یک محله داریم هیشکی نداره

ای وطن نفسهایم را برای بودن در هوای تو نگه میدارم...........

چادر سیاه
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ٥:۳۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

حیا را که نفهــمی ...
چادر سیاه تو را محجبه نخواهد کــــــرد !

پ ن: هر باحجابی مومن نیست ولی هر مومنی با حجابه...!!!!!!!!


18nc

به امید ظهور مولای همیشه حاضر(که صد البته نزدیک است).

اللهم عجل لولیک الفرج.


 
 
کیا صاحب این عکسو میشناسن؟
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩۳
 
کیا صاحب این عکسو میشناسن؟
دهقان فداکار،ریزعلی خواجوی،عکس ریزعلی خواجوی،عکس جدید،عکس
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ریزعلی خواجوی (دهقان فداکار)

سرت سلامت .....بیا ببین این روزا فداکاری خیلی سخت شده


 
 
کی از نمایشگاه چی خرید؟ (مطلب طنز)
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

نمایشگاه کتاب تهران به کار خود پایان داد تا سبد خرید چهره‌های سیاسی از آوردگاه نمایشگاه کتاب مشخص شود؛ نکته اینجاست که برخی از این چهره‌ها به خاطر مشغله زیاد یا به نمایشگاه نرفتند یا رفتند و کتاب نخریدند که ما در اینجا برایشان خریدیم! برخی هم که توانایی بیشتری داشتند، دو کتاب خریدند!


 
 
آخرین اخبار سیاسی احمدی نژاد
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

تحرکات جدید محمود احمدی نژاد اخبار سیاسی آخرین تحرکات سیاسی احمدی نژاد محمود احمدی نژاد ,اخبار ,تحرکات سیاسی احمدی نژاد ,حسن روحانی ,

 آخرین تحرکات سیاسی احمدی نژاد

هر چه هست حالا محمود احمدی‌نژاد تحرکات جدیدی را آغاز کرده است. حجم دیدارهای او زیاد شده و اینگونه به نظر می‌رسد که باید منتظر زیاد شدن انتقادها علیه او هم باشیم. او خود را بهترین گزینه برای ایجاد دوقطبی با روحانی می‌داند.


 
 
لیلة الرغائب چگونه شبی است ؟
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

 

 

هفتمین ماه از سال هجری قمری رجب نام دارد که نباید فضیلت آن را به بوته فراموشی سپرد زیرا در میان ماههای دوازده ‏گانه تنها و بدون ائتلاف با ماههای دیگر از حرمت و قداست ‏برخوردار می ‏باشد، در واقع چهار ماه در قرآن کریم با تعبیر «حرم‏» یعنی برخوردار از حرمت ‏یاد شده است که یکی از آنها فرد است که رجب نام دارد و در آن قتال و کشتار حرام می ‏باشد.


 
 
دلنوشته ای به یاد دوستان سنگاچینی(نویسنده : جناب آقای رحیم احمدجوی کپورچالی))
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

 

 

 

 

می خواستم بر اساس یک حرکت و عمل یکی از بچه ها داستانی را بنویسم .اما مروری می کنم به صورت یادواره و در انتها یک متن در رابطه با آن عمل که حدود 7 سال پیش نوشته ام را با توضیحات اضافه خواهم نمود.

 

در سالهای خیلی دور کپورچال مرکزی بود برای روستاهای دور وبر برای خرید کردن مایحتاج و تحصیل بچه ها.از بچه های روستای سنگاچین که تقریباً در مرکز حدفاصل بندرانزلی و کپورچال قراردارد سه نفر از بچه ها را که دوست و همکلاسیمان بودند به یاد دارم .عبدالله خوشحال که از نیمه دهه 50 هیچ گونه خبری از او ندارم و شهیدان هاشم احمدی و عبدالعزیز یوسفی که در سالهای اولیه انقلاب شهید شدند.این دو در انزلی هم باما بودند. هاشم احمدی در کنار دست من سر یک میز می نشستیم.با آن چشمهای آبی رنگ و چهره ای که اصلا شباهتی به شمالی ها نداشت و لبخند زیبایی داشت.


 
 
بوستان شورا در سنگاچین
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

بوستان شورا یک مکان تفریحی و ورزشی است که حدود 50متر با امام زاده ابراهیم فاصله دارد به همه توصیه میکنم , سری به این پارک بزنند ,مخصوصا که در فصل بهار قرار داریم و هوا خنک و دلنشین است حتما برید به این پارک و از وسایل ورزشی آن استفاده کنید و یک قسمت آن وسایل تفریحی قرار دارد که میتواند مورد استفاده عموم مخصوصآ کودکان و نوجوانان قرار گیرد

20141223125.jpg

 
 
تشکیل اولین جلسه انجمن ادبی شرجی واژه
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

اولین جلسه انجمن ادبی سنگاچین وابسته به نهاد کتابخانه عمومی مشارکتی در تاریخ 9 اردیبهشت ماه 93 در محل سالن مطالعه کتابخانه عمومی مشارکتی سنگاچین برگزار گردید.  جلسات انجمن ادبی  از این پس  در روزهای سهشنبه هرهفته ساعت 4:30 الی6 عصر برگزار می گردد.

 

20150203402zyQMX.jpg


اولین جلسه  با عنوان "ساختار داستان نویسی" با حضور 10 نفر از اعضای انجمن و با سخنرانی خانم فاطمه رهبر  در کتابخانه شروع به کار نمود.هم محلیهای  محترم می توانند برای عضو شدن در انجمن همه روزه در ساعات اداری کتابخانه عمومی سنگاچین  به این محل مراجعه نمایند


 
 
آلرژی های بهاری
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

آلرژی های بهاری, آلرژی, آلرژی های بهار, آلرژی بهار

 

با فرارسیدن بهار، زیبایی های چشم نواز طبیعت به اوج خود می رسند، اما اگر شما هم گرفتار حساسیت و آلرژی فصلی باشید با رسیدن این فصل چندان خوشحال نمی شوید زیرا علایمی همچون عطسه های متوالی و شدید، آبریزش بینی و اشک، گرفتگی صدا و... آن چنان شما را آزار می دهند که دیگرعلاقه ای به گشت و گذار در طبیعت ندارید. حساسیت یا آلرژی، واکنش و عکس العمل شدید سیستم ایمنی بدن نسبت به یک جسم خارجی مانند گرده گل است که در شرایط عادی به هیچ وجه مضر و زیان آور نیست. همین موادی که بعضی ها را به حساسیت دچار می کنند، ممکن است در شرایط مساوی، در بدن افراد دیگر هیچ گونه واکنشی را به دنبال نداشته باشند. 
 


 
 
زندگی مادران 4 پیامبر
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ٥:٢۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

زندگی مادران 4 پیامبر, زندگی مادران, مادران 4 پیامبر, مقام مادرفرزندان بزرگ و نامی همواره در دامان مادرانی پرورش یافته اند که کمتر از آنها سخن به میان می آید. مادرانی که بی هیچ چشمداشتی، تنها به فکر رشد و پرورش کودکان خود بوده اند و این ماجرا در طول تاریخ تکرار شده و تا زمانی که جهان هست نیز باقی خواهد ماند.


 
 
ناستولوژی دهه 60
نویسنده : سنگاچینی - ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳٩۳
 
Untitled-8yTjHk.jpg